Zbliża się 4 edycja Roller Poster!

Redakcja RollerPoster.pl opublikowano:

Z nieskrywaną radością pragniemy ogłosić, że wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwana 4 edycja Międzynarodowego Przeglądu Plakatu Roller Poster! Możemy już zdradzić, że kolejny Przegląd odbędzie się w 2019 roku na przełomie maja-czerwca.

Rozwijamy się, dlatego w 4 edycji Roller Poster pojawi się jury, składające się z wyśmienitych polskich i zagranicznych plakacistów. Już niedługo będziemy mogli przedstawić Państwu to zacne grono.

Pracując nad Roller Poster wielokrotnie prowadziliśmy długie dyskusje i rozważania nad kondycją ówczesnego plakatu. Wiele razy zadawaliśmy sobie pytanie: czym jest dzisiaj plakat? Szukając odpowiedzi natrafiliśmy na słowa Henryka Tomaszewskiego, które wypowiedział w 1974 roku podczas wywiadu udzielonego dla magazynu Projekt:

„Również nie bardzo wiem, czym jest dziś plakat i jaką spełnia funkcję. Czy informuje, czy reklamuje, czy to może cacko na ścianę, gadget intelektualny, dzieło samo w sobie. Nie wiem. To taki pewnie grapefruit, 8 ½ Felliniego”.

Słowa te doskonale obrazują zjawisko plakatu autorskiego. I dlatego stały się dla nas mottem IV Edycji Przeglądu Roller Poster.

Plakaty zawisną między innymi w „sercu miasta” czyli szczecińskiej Łasztowni, w przestrzeni miejskiej. Wychodzimy z plakatem w miasto!